Zajímavosti a Památky

Míšeňské dlaždice v městské části Huby

Do této části města mnoho turistů nezavítá – je to místo vzdálené od nejznámějších atrakcí Vratislavi. My ale Huby k návštěvě rozhodně doporučujeme. Zveme na procházku po starých měšťanských domech, ve kterých najdeme velké množství vzácných keramických dlaždic, které byly s největší pravděpodobností vyráběny v Míšni na přelomu 19. a 20. století.

Huby jsou městskou částí nacházející se v jihovýchodní části Vratislavi. Stejně jako v případě řady dalších městských částí, byly i Huby původně samostatnou vesnicí. K městu byly připojeny v roce 1868 společně se sousední vesnicí Glinianki.

Nejkrásnější ulicí, na které se doslova každý měšťanský dům může pochlubit zajímavým – i když ne vždy udržovaným – interiérem je ulice Wapienna. Kromě keramických dlaždic zde nalezneme také zajímavé obklady z umělého mramoru, schodiště z pravého mramoru a podlahy z dlaždic nebo teraco. Velice zajímavé keramické dlaždice v dobrém stavu naleznete na ulici Przestrzenna, kde má mnoho domů prosklené vchodové dveře, takže je možné si kachle prohlédnout, aniž byste museli vcházet do domů.

Fotografie dlaždic, které předkládáme k nahlédnutí, pochází také z ulic Gajowa, Wesoła a Tomaszowska. Objevte Vratislav, o které Vám v turistických informačních střediscích neřeknou. Pošlete nám Vaše zajímavé fotografie, budeme se těšit.

 

a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
yy

contentmap_plugin

Práva na veškeré texty, fotografie a grafiku umístěnou na webové stránce Kvetevropy.cz jsou vyhrazena. Není povoleno jejich použití nebo kopírování bez souhlasu redakce.

Kontakt: redakce@kvetevropy.cz