Projekt J. E. Purkyně

První procházka po stopách J. E. Purkyně ve Vratislavi

Ve Vratislavi během celého měsíce července můžete hledat skřínky v místech spojených se životem J. E. Purkyně, který v tomto městě prožil celých 27 let. Díky němu Vratislav získala první fyziologickou laboratoř na světě a také první achromatický mikroskop. O těchto událostech a mnohém dalším jsme si povídali během procházky v polském jazyce.

Projekt, který je realizován v rámci Literárních občanských grantů Evropského hlavního města kultury, probíhá během celého měsíce července. V tomto měsíci mohou obyvatelé a návštěvníci města procházet podle mapky místa, se kterými byla spojena činnost J. E. Purkyně ve Vratislavi. V těchto místech se nacházejí skřínky s jeho autorskými texty (mapku naleznete ZDE).

V pátek v podvečer, 1. července, vyrazila od Národního muzea ve Vratislavi první vedená procházka - tentokrát vedená českou členkou realizačního týmu v polštině. Projekt uzavřeme procházkou, kterou povede Beata Jastrowicz v českém jazyce. Těšíme se na příští setkání!

 

DSC06433
DSC06437
DSC06442
DSC06443
DSC06448
DSC06449
DSC06452
DSC06453
DSC06458
DSC06459
a
b
c
d
da

Práva na veškeré texty, fotografie a grafiku umístěnou na webové stránce Kvetevropy.cz jsou vyhrazena. Není povoleno jejich použití nebo kopírování bez souhlasu redakce.

Kontakt: redakce@kvetevropy.cz