Virtuální cestování: z Potštejna do Vratislavi

V Potštejně mají zámek, hrad, růžovou zahradu, zámecký park, hospodu i restauraci. Navíc díky činnosti okrašlovacího spolku a majitelů zámku se v obci pořádají nejrůznější kulturní akce.

Také obyvatelé Potštejna poznávají okolí – pravidelně jezdí do Polska, ve Wroclawi byl každý člen spolku. V době koronavirové krize, kdy mají omezenou možnost cestovat do Polska a poznávat města ve větších skupinách, a tak se rozhodli pozvat Polsko nim.

Nadace Ano Tak dostala možnost představit svého audioprůvodce s názvem Českými stopami po Vratislavi. Ten funguje dvojím způsobem:

- uživatel si může stáhnout aplikaci s audioprůvodcem do mobilního telefonu a procházet městem podle vytyčené trasy. Vždy když dojde k bodu spojenému s českými dějinami, automaticky se spustí nahrávka o daném místě,

- uživatel může brouzdat po mapě českých stop přímo na svém pc a poslouchat příběhy z pohodlí svého domova. V tomto případě se jedná o virtuální procházku, kterou doprovází fotografický matriál od Magdaleny Zjawin.

Jak nápad na audioprůvodce vznikl? Členky nadace Ano Tak době pandemie přemýšlely nad tím, jak vykládat o Vratislavi, když se do města nedostavili žádní turisté a v historickém centru zavládlo ticho až mrazí. Vymyslely audioprůvodce Českými stopami, díky kterému lze poznávat město, bez porušování bezpečnostních nařízení.

V člověku chuť poznávat, cestovat a získávat nové informace neustává ani v těžkých dobách. Proto je tady k dispozici audioprůvodce, který vás provede městem a staletími jinak, než jste zvyklí – od kněžny Doubravky po písničkáře Karla Kryla. Je zdarma k dispozici v českém jazyce na adrese: https://izi.travel/en/c0dc-objevte-ceske-stopy-ve-vratislavi/cs


Projekt je spolufinancován Ministerstvem zahraničních věcí Polské republiky v rámci dotačního výběrového řízení Česko-polského fóra 2020.
Foto: Magdalena Zjawin

IMGP5775
IMGP5783
IMGP5789
IMGP5793

 

Práva na veškeré texty, fotografie a grafiku umístěnou na webové stránce Kvetevropy.cz jsou vyhrazena. Není povoleno jejich použití nebo kopírování bez souhlasu redakce.

Kontakt: redakce@kvetevropy.cz